ד"ר אודי בונשטיין

IMG_3896.JPG
אודותי

 

שמי אודי בונשטיין, פסיכולוג קליני בכיר ומדריך בפסיכותרפיה ופסיכודיאגנוסטיקה (רשיון מומחה מס. 5775; רשיון מומחה-מדריך 7817) ופסיכולוג רפואי מומחה, מורשה לעיסוק, למחקר ולהוראה מדעית של היפנוזה (רשיון מס. 517). משמש כפסיכולוג הראשי בבית החולים לגליל המערבי בנהריה ועובד ביחידה להדרכת הילד והמשפחה שבבית החולים. קליניקה פרטית פועלת בצפון הארץ (גילון, שם גם פועל מכון "הדדיות" - מכון מוכר ללימודי היפנוט) ובתל-אביב. לשעבר, ראש התכנית התלת-שנתית לפסיכותרפיה בצפת. יו"ר האגודה הישראלית להיפנוזה לשעבר (בשנים 2013-2019). מטפל בילדים, מתבגרים ומבוגרים, בטיפול פרטני, משפחתי וזוגי. מתמקד בקשרים והקשרים בין-אישיים ואישיים, ומאמין שפסיכותרפיה עניינה שני אנשים הנמצאים ביחסי גומלין מתמידים, המשפיעים ויוצרים זה את זה ללא הרף.

פעילות מחקרית

 

בנוסף ובמקביל לעבודה הקלינית-טיפולית אני מתעניין בתחומי המחקר הקליני. עבודת הדוקטורט אשר הוגשה לסנט של אוניברסיטת בן-גוריון שבנגב, עסקה ביכולות ההבנה הפסיכולוגית-סובייקטיבית של חולי סכיזופרניה. תחומי המחקר המעניינים אותי כיום כוללים בין השאר: רפלקטיביות, theory of mind (תאו"ם), סובייקטיביות ויחסי-סובייקט, הומור, יצירתיות, היפנוזה, חלומות, מוטיבציה, התמכרויות למשחקי מחשב, פסיכולוגיה של השקר, והיתחלות.

 

על חלק מעבודתי ניתן לקרוא בין דפי האתר (בפרק המאמרים). חלק אחר מתפרסם דרך קבע בכתבי העת המקצועיים (הן בארץ והן בכתבי העת הבין לאומיים) ובשני ספרי: "העין הפנימית" (הוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה ו"ידיעות ספרים", 2011) ו"היפנוזה - דרכה של הנפש ליצור את הגוף (זוכה פרס בהט לספר העיון המקורי הטוב,  הוצאת הספרים של אוניברסיטת חיפה ו"ידיעות ספרים", 2014). ספר חדש, העוסק בעבודה הקלינית עם חלומות, נמצא בדפוס ועתיד לצאת לאור במהלך 2020.

שילוב כלים לא שגרתיים בטיפול

עניין מיוחד לי בשילוב כלים לא שגרתיים בטיפול, לצד טיפולים המתנהלים במתכונת המוכרת. שילוב כלים היפנוטיים, מטפוריים ומדיטטיביים בטיפול, עבודה הקרובה לטבע ושימוש בחדר מוזיקה הנם דוגמא לעניין זה. עניין לי גם ביישומים הקליניים של רכיבה על סוסים ואומנויות לחימה.

 

פעילות מוזיקלית

התחלתי לנגן כילד, לפני שנים רבות. כנער צעיר למדתי בקונסבטוריון 'דונה ויצמן' בחיפה וכעבור 6 שנים של נגינה קלאסית פרשתי לטובת גיטרות ורוק. על בסיס הכשרה מוקדמת זו לימדתי את עצמי לנגן על כלים נוספים ובמשך כל השנים כתבתי והלחנתי שירים ומוזיקה מקוריים. 

הייתי חבר בלהקת 'אל-דוקטורה' שרוב חבריה היו בעלי תואר ד"ר ברפואה, פסיכולוגיה ווטרינריה. עם זמרת הלהקה, שמרית פליישר-קלנר (פסיכולוגית ויוצרת בעצמה) הקמנו את הצמד 'בטטה קרה', המופיע עם חומרים מקוריים.

כיום אני בעיצומם של לימודי התואר השני באקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים, במגמת אלתור בן-זמננו. בסטודיו שבביתי, המשמש גם כאולפן, אני יוצר ומקליט ועובד על חומרים מקוריים הזמינים בכל שירותי הסטרימינג.

המעוניינים בעבודת כתיבה או הלחנה או בהזמנת הופעות - מוזמנים לפנות במייל. בינתיים, מוזמנים לצפות בקליפים המתעדים את העבודה על החומרים המקוריים.